etat czy własna działalność

Kierownik serwisu z laptopami to jedno z lepszych stanowisk, które można objąć, jeśli interesuje nas praca na etacie. Szczególnie dobrze płatna może okazać się, jeśli pracujemy w jakimś autoryzowanym serwisie, w którym zatrudnionych jest wielu pracowników. Ich praca wymaga koordynacji właśnie przez doświadczonego kierownika serwisu. Z drugiej strony pociągająca jest wizja prowadzenia własnej działalności związanej z serwisowaniem sprzętu komputerowego.

Która z tych opcji jest lepsza?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy lepiej mieć swój serwis komputerowy, czy raczej pracować jako kierownik serwisu autoryzowanego. Pierwsza opcja daje znacznie więcej możliwości, jeśli chodzi o zarządzanie pracą własną, rozwój w wielu różnych obszarach, takich jak marketing, obsługa klienta, czy aspekty techniczne. Jest też dużo przyjemniejsza, kiedy chcemy nagle wyjechać na urlop. Wystarczy zamknąć serwis na kilka dni i jedziemy. Ubieganie się o pozwolenie na urlop w pracy etatowej może być dużo trudniejsze.

Z drugiej strony praca jako kierownik serwisu autoryzowanego ma ogromną zaletę, jaką jest dostęp do stałego, wypłacanego regularnie wynagrodzenia. To właśnie ono powoduje, że wiele osób stawia na bezpieczną posadę, niż własny biznes, obawiając się, że może on nie wyjść tak dobrze, jakby chcieli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *