jak dostać pracę

Praca jako kierownik serwisu lotniczego zdecydowanie nie należy do najłatwiejszych, ale wiele osób marzy właśnie o niej. Otrzymanie takiego stanowiska wiąże się jednak z koniecznością zdobycia wielu lat doświadczenia w pracy w lotnictwie jako część załogi. Czasem nawet to nie wystarczy, gdyż chętnych może być więcej niż miejsc. To stanowisko to jednak dla wielu osób okazja do tego, żeby pozostać na dłużej w lotnictwie.

Jak zatem dostać pracę jako kierownik serwisu lotniczego?

Pierwszym etapem w staraniu się o pracę jako kierownik serwisu lotniczego jest regularne sprawdzanie ogłoszeń. Dotyczy to szczególnie osób, które nie mogą liczyć na awans w ramach linii, w której latają i  poszukują zatrudnienia w innym miejscu. Trzeba jednak mieć świadomość, że może się okazać, że i na taką pracę nie będzie szans. Dzieje się tak dlatego, że większość kierowników serwisu rekrutowana jest spośród dotychczasowych pracowników, zaznajomionych już z serwisem według standardów przewoźnika oraz wyróżniających się na tle innych pracowników.

Osoby, które chcą pracować jako kierownik serwisu, powinny nie tylko świetnie radzić sobie z zadaniami typowymi dla załogi, ale także doskonale odnajdować się jako zarządzający zespołem. Muszą więc potrafić skutecznie rozdzielać zadania, koordynować pracę zespołu oraz z łatwością komunikować się z innymi.

2 komentarze

 • Avatar for Kamil
  Kamil

  Pracę jako kierownik serwisu lotniczego nie jest tak łatwo zdobyć, ale na pewno warto się o nią starać. Zarobki są bardzo dobre.

  • Avatar for Kacper
   Kacper

   Zdecydowanie warto starać się o stanowisko kierownika serwisu lotniczego. Zwłaszcza jeszcze jak ktoś pasjonuje się lotnictwem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *